صفحه اصلی > سیاسی سرویس :سیاسی ، تاریخ: ۲۸/مهر/۱۳۹۲ ۱۴:۳۵، شناسه خبر: ۶۰۸۰۷ - پرینت

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور از سوی هیئت‌ رئیسه مجلس قرائت شد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور امروز (یکشنبه) از سوی هیئت ‌رئیسه مجلس قرائت شد که به این شرح است:

کریمیان نماینده مریوان به وزرای دفاع و کشور در خصوص مجروحیت 7 کودک بر اثر انفجار مین در شهرستان مریوان تذکر داد.

طبیب‌زاده نوری نماینده تهران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اعتراض و جلوگیری از برگزاری جشنواره انقلاب افق نو و به رئیس‌ جمهور در خصوص اعتراض به حضور مجدد موسسه شرق‌شناسی آمریکا در ایران تذکر داد.

شریعت‌نژاد نماینده رامسر به وزیر نیرو در خصوص اعتراض به افزایش 5 برابری تعرفه‌های برق و آب و رعایت اعتدال در افزایش قیمت‌ها تذکر داد.

بخشایش نماینده اردستان به وزیر تعاون در خصوص تسریع در ارتقای کلینیک شهرستان اردستان به پلی‌کلینیک و ارتقای نمایندگی تأمین اجتماعی شهر زواره به شعبه و رعایت قانون در نصب اعضای هیئت مدیره شستا بر حضور رئیس صندوق تأمین اجتماعی در هیئت مدیره به جهت پاسخگویی تذکر داد.

کارخانه نماینده همدان به رئیس‌ جمهور در خصوص تشکیل تیم حقوق کارشناسی برای تدبیر راه‌های تحقق بودجه مصوب سال 1392 با توجه به شرایط حساس کنونی کشور تذکر داد.

میرگلوبیات نماینده ساوه به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تحویل فوری تسهیلات کانکس برای اسکان مردم سالمند زلزله زده روستای سنگگ منطقه نوبران توسط بنیاد مسکن و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعریض و دوبانده شدن جاده قدیم ساوه ـ زرندیه، تعریض جاده خوشرو در شهرستان زرندیه و تسریع و تکمیل کنارگذر جاده ساوه و تسریع و تکمیل باند دوم بوئین‌زهرا تذکر داد.

سلامی نماینده خواف به وزیر نفت در خصوص تسریع در گازرسانی به روستاهای بالا خواف و در برنامه قرار دادن گازرسانی به روستاهای پایین خواف، به وزیر نفت در خصوص نابسامانی در مدیریت و استخدام غیرقانونی و تخلفات متعدد در مجتمع سنگ آهن سنگال و به وزیر نیرو در خصوص افزایش‌ چهار برابری نرخ امتیاز برق شهری و روستایی تذکر داد.

پشنگ، میرمرادزهی و کاشانی نمایندگان خاش، سراوان و زابل به رئیس ‌جمهور و وزیر کشور در خصوص علت تأخیر در معرفی استاندار سیستان و بلوچستان و نگرانی‌های مردم از محقق نشدن اهداف بلند مدت دولت یازدهم و به وزیر نفت در خصوص علت تأخیر در روند گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان‌های خاش و میرجاوه تذکر دادند.

مددی نماینده میانه به وزیر بهداشت در خصوص نبود پزشک در حوزه انتخابیه شهرستان میانه، به ویژه ترکمانچای با 27 هزار نفر جمعیت تذکر داد.

فیاضی نماینده نور به وزیر نیرو در خصوص افزایش چند برابری تعرفه انشعاب برق تذکر داد.

جعفری نماینده بجنورد به رئیس ‌جمهور در خصوص علت اظهارات پیرامون خالی جلوه دادن خزانه در شرایطی که تیم مذاکره کننده را برای مسئولیت مهم اعزام کرده، به وزیر امور خارجه در خصوص علت نامه برای لغو جشنواره افق نو و علت شیفتگی در برقراری ارتباط با آمریکا و علت اصرار به محرمانه بودن مذاکرات در حالی که غربی‌ها انتظار انتشار آن را دارند و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تذکر نسبت به حذف جشنواره افق نو و تذکر در خصوص عدم پشتوانه مالی از جشنواره تئاتر رضوی تذکر داد.

حسینی و عالی نمایندگان سیستان به وزیر نفت در خصوص عدم توجه به تأمین سوخت کارخانجات یسمان مناطق محروم که فاقد گاز هستند، تذکر دادند.

نوباوه، زمانیان، نجابت، طلا و رهبر نمایندگان تهران و شهرکرد به رئیس ‌جمهور در خصوص تذکر به سرپرست وزارت ورزش و جوانان در برگزاری انتخابات غیرقانونی رؤسای فدراسیون‌های ورزشی قبل از تصویب اساسنامه جدید آن توسط هیئت دولت تذکر دادند.

جوکار، زارع، حسنی، نادران، سلیمی، هروی، آرامی، جباری، مددی‌، هاشمی، آریایی‌نژاد، پاپی‌زاده،‌بیرانوند، میرمرادزهی، نکو، جراره، نجابت، ذوالانوار و صادقی به وزیر نیرو در خصوص افزایش قیمت منطقی حق انشعاب آب و برق تذکر دادند.

بذرپاش و قاضی‌پور نمایندگان تهران و ارومیه به رئیس ‌جمهور در خصوص انتخابات در سطوح معاونان وزرا از کسانی که در دفاع از متحصنان مجلس ششم استعفا داده بودند و صحبت‌های رئیس‌ جمهور مبنی بر اینکه خزانه کشور خالی است آنهم در آستانه مذاکرات هسته‌ای به نظر در راستای منافع ملی نیست، تذکر دادند.

سلطانی صبور نماینده رزن به وزیر امور خارجه در خصوص ضرورت اطلاع‌رسانی اصولی به نمایندگان و ملت از روند مذاکرات هسته‌ای تذکر داد.

آریایی‌نژاد، بیرانوند، فارسانی، قائدی، قربانی، مرندی و جراره نمایندگان ملایر، بروجرد، پلدختر، فارسان، آستانه اشرفیه، تهران و بندرعباس به وزیر بهداشت در خصوص نظارت بر ویزیت و تعداد معاینه بیشتر از استاندارد و توسط پزشکان در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی تذکر دادند.

خضری، بیرانوند، آریایی‌نژاد، قاضی‌پور، آلیا، رهبر، عمران، میرگوبیات، افتخاری، طبیب‌زاده‌نوری، اخوان، سالک، کوثری، کامران، فولادگر، حسینی، طاهری، موسوی‌اصل، موسوی‌نژاد، خان‌محمدی و قاضی‌زاده به رئیس جمهور در خصوص لزوم اجرای قانون 9 ماه مرخصی زایمان و شیردهی بانوان و برخورد با اظهار نظرهای غیرکارشناسی معاون امور بانوان و ریاست جمهوری تذکر داد.

خضری نماینده سردشت به وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت نابسامان راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی و مدیریت ناکارآمد آن تذکر داد.

هروی و خضری نمایندگان قائنات و پیرانشهر به وزیر نیرو در خصوص بحران ملی آب که روز به روز درحال گسترش است و به نظر می‌رسد که آن وزارتخانه هیچ‌گونه تصمیم و برنامه‌ای برای آن ندارد، تذکر داد.

هروی نماینده قائنات به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص توجه به تولید گیاهان ارزشمند زعفران که از حیطه توجه و اقدامات آن وزارت مغفول مانده است، تذکر داد.

 

هروی و خضری نمایندگان قائنات و پیرانشهر به وزیر نیرو در خصوص عدم توزیع عادلانه امکانات و تجهیزات در عرصه برق که سبب فشار جدی به بسیاری از نواحی، مردم و روستاها شده است، تذکر دادند.

 

آقایی نماینده سلماس به رئیس‌ جمهور در خصوص دستور تسریع در فعالیت منطقه ویژه اقتصادی ده سلماس و تخصص منابع لازم و تسریع در بازگشایی و فعالیت بازارچه مرزی سلماس و گلنجک ترکیه تذکر داد.

 

آصفری نماینده اراک به وزیر امور خارجه در خصوص لزوم حضور یک نفر از نمایندگان مجلس در روند مذاکرات 1+5 تذکر داد.

 

احمدی لاشکی و حسینی نمایندگان نوشهر و قائم‌شهر به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص علت تأخیر در هم کدکردن تلفن‌های ثابت استان مازندران تذکر دادند.

 

علیپور نماینده ماکو به رئیس جمهور در خصوص اعتراض شدید نسبت به عملکرد آقای ترکان رئیس‌ شورای عالی مناطق آزاد ایران در انتخاب اعضای هیئت مدیره منطقه آزاد ماکو بدون توجه به سوابق و عملکرد افراد و بی‌توجهی به افکار عمومی منطقه و جریحه‌دار کردن آنها تذکر داد.

افضلی‌فر نماینده اردبیل به وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت رسیدگی فوری به شرایط بسیار نابسامان پروازهای شرکت ایران‌ ایر و آتا به اردبیل و به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ضرورت رسیدگی فوری به عملکرد نامطلوب مدیر عامل بانک تجارت در خصوص کارخانه سبلان پارچه و اهانت وی به نمایندگان مجلس تذکر داد.

رستمیان نماینده دامغان به وزیر کشور در خصوص تقاضای دستور و تذکر به استاندار مازندران مبنی بر حفظ محیط زیست تذکر داد.

رحماندوست نماینده تهران به وزیر امور خارجه در خصوص اعلام محرمانه بودن محتوای مذاکرات هسته‌ای از سوی صاحبان اصلی انقلاب یعنی شهروندان ایران اسلامی و به وزیر دادگستری در خصوص لزوم جلوگیری از تشویش اذهان عمومی که با اهانت به ساحت امام خمینی (ره) به انتشار مطالبی موهن در مورد امام و

خانواده معظم شهدا در سایت‌ها کردند، تذکر داد.

آصفری نماینده اراک به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص لزوم توجه بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج و اشتغال جوانان تذکر داد.

قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر نیرو در خصوص جلوگیری از افزایش حق انشعاب آب و برق و آب‌بهای کشاورزان تذکر داد.

نظری مهر نماینده کردکوی به وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت بلاتکلیف ماندن اکثر جاده‌های اصلی شهرها و روستاهای غرب استان گلستان تذکر داد.

اسدی نماینده مشکین‌شهر به وزیر بهداشت در خصوص دلیل بی‌توجهی به وضعیت نابسامان اورژانس مشکین‌شهر و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص صدور دستور رسیدگی سریع به علت تصادف خونبار در جاده مشکین‌شهر به اردبیل و اهر تذکر داد.

نظری مهر نماینده کردکوی به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه چرا پس از گذشت 34 سال از انقلاب سازمان بنادر و کشتی‌سازی هیچ اقدامی برای 100 کیلومتر سواحل زیبای استان گلستان به عمل نیاورده است، تذکر داد.

مجمع نمایندگان استان گلستان به وزیر نیرو در خصوص نگرانی مردم به ویژه اقشار محروم و آسیب‌پذیر از افزایش غیر منتظره خرید امتیاز برق تذکر دادند.

سوری نماینده سلسله به وزیر نیرو در خصوص تسریع و راه‌اندازی پمپاژ آب کشاورزی خیرآباد شهرستان سلسله تذکر داد.

محمدی نماینده قزوین به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت در خصوص اتخاذ تمهیدات لازم برای پیشگیری از بالا رفتن قیمت مرغ به دلیل کمبود شدید تولید گوشت سفید توسط مرغداران تذکر داد.

چهاردولی نماینده ملایر به وزیر نفت در خصوص عدم توجه به بیکاری کارگران کارخانه فولاد به دلیل قطع گاز تذکر داد.

حسینی نماینده سیستان به وزیر کشور در خصوص توهین معاون فرماندار سبزوار به مردم سیستان تذکر داد.

جعفری نماینده خلخال به رئیس‌ جمهور در خصوص ضرورت ابلاغ ارتقای بخش خوش رستم خلخال به شهرستان که در دولت قبلی نهایی شده است، تذکر داد.

کاشانی و پشنگ نمایندگان زاهدان و خاش به وزیر کشور در خصوص افزایش روند درگیری‌های طایفه‌ای و بروز کشتار و ناامنی تذکر داد.

حسینی نماینده قزوین به رئیس جمهور در خصوص پرداخت خسارت به زیتون‌کاران که دچار آفت مگس زیتون شده‌اند، به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص آفت مگس زیتون که زیرپوشش بیمه کشاورزی قرار گیرد، به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص ارائه وام‌های ارزان قیمت به زیتون‌کارانی که دچار خسارت شده‌اند و به وزیر نیرو در خصوص تسریع در ساخت سد الموت رود تذکر داد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

  • آخرین اخبار
  • پر بازدیدترین اخبار

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سایت فراپرس می باشد

پیام به مناسبت حضور پرشکوه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری *** در جلسه هیات وزیران، عیدی کارمندان دولت تعیین شد *** دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا *** ورزشگاه آزادی، یکی از ترسناک ترین ورزشگاه های جهان *** در سامانه ثبت نام کنید تا یارانه بگیرید