صفحه اصلی > سیاسی سرویس :سیاسی ، تاریخ: ۲۷/مهر/۱۳۹۲ ۰۹:۴۹، شناسه خبر: ۶۰۷۰۲ - پرینت

روایت سایت اصلاح‌طلب از مشکل کرم‌ خوردگی دولت

یک سایت اصلاح‌طلب حامی دولت معتقد است یک حلقه متنفذ در داخل دولت مشغول ارتباط‌گیری‌های ناسالم است که در صورت ادامه دولت را تبدیل به درختی کرم‌خورده و پوک خواهد کرد.

 

سایت آینده در خبری به قلم علی غزالی (مدیر سایت توقیف شده بازتاب امروز) نوشت: برخلاف دوستان که معتقدند دولت روحانی از برخی جریانات قدرت خارج از قوه مجریه ضربه می‌خورد و با تبر آنها زمینگیر می‌شود معتقدم که دولت یازدهم مانند درختی است که کرم‌های کوچک به مرور و بدون این که دیده شوند از درون آنقدر می‌خورندش که پوک شده و با تلنگری بر زمین افتد. از فامیل‌گرایی و خانواده‌سالاری‌هایی که قبلا هم به آن اشاره کوچکی داشتیم و البته هر روز بر مصادیقش افزوده می‌شود که بگذریم مسئله دیگری که در میان حلقه یک دولت رویه شده است و هر روز بر وقاحت عمل آن افزوده می‌شود جبران رفاقت‌های قدیمی از کیسه دولت و مردم است. برخی از اعضای کابینه و حتی برخی افراد دیگر در لایه‌های مدیریتی پایین‌تر از کابینه که سالها در حسرت تکیه بر پست‌های اجرایی بوده‌اند و اکنون به یکی از این صندلی‌ها رسیده‌اند درصدد برآمده‌اند‌ تا محبت دوستان قدیمی را اکنون جبران کنند!!
آینده می‌افزاید: آقای «ن» که پیشتر وی را در ردای وکالت مجلس دیده بودیم و خاطره مناظره تاریخی این مرد خوش‌سخن! در جریان انتخابات سال 84 به علت تاثیری که در روی کار آمدن احمدی‌نژاد داشت در ذهن‌هایمان مانده، اکنون که پس از سالها به قدرت اجرایی رسیده به جای جبران خرابی‌هایی که خود نیز در به وجود آمدن آن بی‌تقصیر نیست بیشتر در پی درآمدن از شرمندگی دوستانی است که تاکنون به وی محبت‌هایی کرده‌اند! به عنوان مثال ولی‌الله سیف (رئیس کل بانک مرکزی) در دورانی که مدیرعامل بانک سپه بود نوبخت را در هیئت‌مدیره چند شرکت از شرکتهای سرمایه‌گذاری بانک سپه (امید) منصب داده بود و با آنکه اکنون سیف در کارنامه‌اش مدیرعاملی بانک صادرات در زمان اختلاس مشهور آن بانک (ماجرای فاضل خداداد و رفیقدوست) را داشت و پس از آن در بانک سپه نیز بزرگترین اختلاس تاریخ این بانک در دوران مدیریت او رخ داد و در منصب بعدی یعنی مدیر عاملی بانک ملی نیز در کارنامه‌اش چندین اختلاس کلان در زیرمجموعه را برای خود ثبت کرد، به علت همان لطفی که به جناب «ن» کردند به صندلی ساختمان میرداماد تکیه زدند که آقای «ن» از خجالت دوست قدیمی دربیایند!!!
آینده همچنین خاطر نشان کرد: شهریورماه امسال حمید پورمحمدی، متهم پرونده 3 هزار میلیارد تومانی به نمایندگی از آقای «ن» در جلسه شورای گفت‌وگو حضور یافت و در همان ابتدا این رفاقت جناب «ن» مایه سرشکستگی دولت شد، اما ماجرا به اینجا ختم نشد. بعد از تلاش آقای «ن» برای انتصاب سیف به مدیریت بانک مرکزی، اکنون در پی مسئولیت دادن به «ط» چهره حامی مشایی است که باید او را مردی برای تمام فصول خواند. او در جریان خانه‌نشینی 11 روزه درصدد جمع‌آوری طومار استانداران به حمایت از مشایی بود و اخبار واصله حکایت از رفت ‌و آمدهای «ط» به دفتر آقای «ن» و جلسات طولانی این دو دارد که در جریان این جلسات، «ن» به وی استانداری همدان را پیشنهاد می‌کند که «ط» ابراز می‌دارد که با توجه به مدت طولانی که از تهران دور بوده و البته به صورت پروازی استاندار ]...[ و ]...[ بوده، بیشتر میل دارد در تهران منصب بگیرد که آقای «ن» نیز چند پست از جمله معاونت خودش را به او پیشنهاد می‌دهد و قرار بر این می‌شود که در میان گزینه‌های پیشنهادی بررسی کرده و یکی را انتخاب کند.
یادآور می‌شود برخی گردانندگان سایت آینده، خود عناصر آلوده‌ای هستند و لذا ابراز نگرانی آنها برای برخی روابط ناسالم، حائز نکات قابل تأمل خاصی است!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

  • آخرین اخبار
  • پر بازدیدترین اخبار

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سایت فراپرس می باشد

پیام به مناسبت حضور پرشکوه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری *** در جلسه هیات وزیران، عیدی کارمندان دولت تعیین شد *** دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا *** ورزشگاه آزادی، یکی از ترسناک ترین ورزشگاه های جهان *** در سامانه ثبت نام کنید تا یارانه بگیرید