صفحه اصلی > تیتر اول سرویس :تیتر اول ، تاریخ: ۲۳/تیر/۱۳۹۲ ۰۹:۱۱، شناسه خبر: ۵۸۰۰۹ - پرینت

حوادث مصر ثمره سیاست‌های تفرقه‌افکنانه آمریکاست,آینده متعلق به اسلام است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ‌حوادث امروز مصر ثمره سیاست‌های تفرقه‌افکنانه آمریکاست و اگر عالم عالیقدر شیعی در این کشور کشته نمی‌شد امروز شاهد نزاع‌ها و اختلافات در جامعه اسلامی نبودیم.

سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: امروز آمریکای جهانخوار و نظام سلطه که با تجدید حیات امت اسلام، منافع نامشروع خود را در خطر می‌بینند، گسترش اختلافات فرقه‌ای و قبیله‌ای و مذهبی را در دستور کار داشته و می‌خواهد دنیای اسلام را که امروز به یک جبهه متحد و هماهنگ در برابر نظام سلطه تبدیل شده در معرض این خطر و آسیب قرار دهد.

وی با بیان اینکه آنچه امروز در کشور مصر مشاهده می‌شود ثمره سیاست تفرقه‌افکنانه و اختلاف‌آفرین آمریکاست، افزود: اگر دیروز عالم عالیقدر و مجاهد شیعی را آنگونه به شهادت نمی‌رساندند امروز شاهد این گونه شکاف‌ها و نزاع‌ها در درون جامعه اسلامی نبودیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مدیریت اختلافات در امت اسلام در دست آمریکاست و تشنج‌های امروز در کشور مصر، سوریه، بحرین، افغانستان و پاکستان و در دنیای اسلام به دست تبهکار آمریکا مدیریت می‌شود و لذا برای برون رفت از همه تنگناها و مشکلات و تحکیم صفوف خود و حفظ مردم سالاری و دموکراسی در دنیای اسلام در کشور مصر باید ملت قهرمان مصر یکپارچه و متحد رویارویی زیاده‌خواهی آمریکا بایستند و نقشه‌ها و توطئه‌هایی که دقیقا برخلاف آموزه‌های دینی است را رصد کند و در مقابل مجریان این نقشه‌ها با قدرت بایستند.

ابوترابی‌ ادامه داد:‌ ملت سوریه نیز باید در کنار هم در برابر نقشه‌های مدیریت شده توسط استکبار جهانی از استقلال، شرف و حیثیت خود دفاع کنند و در کنار سایر ملل مسلمان همه با هم یکپارچه و متحد تحت رهبری زعیم عالیقدر امت اسلام رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مقابل کودتاها و اندیشه‌ها و افکار باطل تکفیری ضد اسلامی هماهنگ و متحد اقدام کنیم.

نایب رییس اول مجلس تصریح کرد: آینده متعلق به امت اسلام، آزادیخواهان جهان و تمام ملت‌هایی است که از منافع خود دفاع می‌کنند و اراده کرده‌اند که هزاره سوم را به هزاره حاکمیت ملت‌ها و نفی استعمار و استبداد تبدیل کنند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

  • آخرین اخبار
  • پر بازدیدترین اخبار

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سایت فراپرس می باشد

پیام به مناسبت حضور پرشکوه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری *** در جلسه هیات وزیران، عیدی کارمندان دولت تعیین شد *** دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا *** ورزشگاه آزادی، یکی از ترسناک ترین ورزشگاه های جهان *** در سامانه ثبت نام کنید تا یارانه بگیرید