صفحه اصلی > اخبار وسط سرویس :اخبار وسط ، تاریخ: ۰۴/بهمن/۱۳۹۴ ۱۴:۵۲، شناسه خبر: ۶۱۹۳۸ - پرینت

از سال آینده پرداخت یارانه برق حذف می شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: پرداخت یارانه بخش برق از سال آینده همانند آب، به سازمان هدفمندی یارانه‌ها حذف می شود.


به گزارش فراپرس، علیرضا دائمی با اشاره به اینکه این موضوع پرداخت یارانه بخش برق در بودجه 95 پیش بینی نشده است، افزود: دولت تصمیم دارد صنعت برق را تقویت کند.

وی گفت: وزارت نیرو سالانه به سازمان هدفمندی یارانه‌ها 2 هزار و 300 میلیارد تومان در بخش برق پرداخت می کند و 360 میلیارد تومان در بخش آب تا پایان سال 93 پرداخت می‌کرد.

در حالی که یارانه غیرنقدی پرداختی در آب شرب حدود 2 هزار و 700 میلیارد تومان و در بخش برق 24 هزار میلیارد تومان و در تامین آب کشاورزی نیز بیش از 6 هزار میلیارد تومان پرداخت می کند.

دائمی به اختلاف قیمت تعرفه تکلیفی و قیمت تمام شده اشاره کرد و گفت: اختلاف این دو بسیار زیاد است و افزودن یارانه‌های نقدی به آن منطقی نیست.

وی ادامه داد:‌ بر این اساس این موضوع با رئیس جمهور در شورای اقتصاد مطرح شد و در بازدید معاون اول رئیس جمهور نیز گزارشی در این زمینه ارائه دادیم تا سازمان برنامه و بودجه رقم یارانه نقدی بخش برق را همانند آب کسر نکند که این کمک بزرگی به وزارت نیرو خواهد بود.

پیشتر نیز وزیر نیرو اعلام کرد: پرداخت یارانه در بخش برق به سازمان هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای سال آینده حذف می‌شود.

از زمان اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها تاکنون وزارت نیرو به ازای فروش هرکیلو وات ساعت 102 ریال در بخش برق به سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای پرداخت یارانه نقدی واریز می‌کرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

  • آخرین اخبار
  • پر بازدیدترین اخبار

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سایت فراپرس می باشد

پیام به مناسبت حضور پرشکوه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری *** در جلسه هیات وزیران، عیدی کارمندان دولت تعیین شد *** دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا *** ورزشگاه آزادی، یکی از ترسناک ترین ورزشگاه های جهان *** در سامانه ثبت نام کنید تا یارانه بگیرید