صفحه اصلی > فرهنگی و هنری سرویس :فرهنگی و هنری ، تاریخ: ۲۹/مهر/۱۳۹۲ ۱۵:۵۴، شناسه خبر: ۶۰۸۷۸ - پرینت

راه فقاهت به همت بلند و تصمیم قاطع نیاز دارد

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: بانوان طلبه باید با همت بلند و تصمیم قاطع به قله علوم اسلامی دست یابند.

 

به گزارش ایسنا این مرجع تقلید در دیدار مدیران حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان و طلاب خواهر جدیدالورود استان قم در سخنانی با بیان این‌که «راه طلبگی راه ساده‌ای نیست و فراز و نشیب‌های بسیاری دارد» افزود: این راه تجهیزاتی می‌خواهد و باید با همت بلند در آن گام برداشت.

 

وی خطاب به طلاب خواهر گفت: به درس خواندن به مقدار اندک اکتفا نکنید و تلاش کنید در قله علوم اسلامی و فقه و اجتهاد قرار گیرید.

 

این مرجع تقلید با بیان این‌که «در میان بانوان مشغول به تحصیل علوم دینی تعدادی قریب الاجتهاد یا مجتهد هستند» اضافه کرد: تا انسان فقیه نباشد نمی‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد پس باید با همت بلند به قله علوم اسلامی رسید.

 

آیت‌الله نوری همدانی با بیان این‌که «راه فقاهت به همت بلند، زحمت، اراده و تصمیم قاطع نیاز دارد» گفت: همه در نظر داشته باشید که فقیه باشید چنان که در تاریخ خانم‌ها هم فقهایی بوده‌اند.

 

وی راه طلبگی را نیازمند اخلاص دانست و با اشاره به روایتی در این زمینه، تصریح کرد: وقتی خدا اخلاص را می‌بیند چشمه‌های حکمت را از قلب به زبان جاری می‌سازد، علم، نورایت، معنویت و استعداد عطا می‌کند و راه را برای فهم بهتر می‌گشاید.

 

وی با اشاره به تالیف کتاب جایگاه بانوان در اسلام از سوی این مرجع تقلید، افزود: در این کتاب بیان شده است که در طول تاریخ به زنان با نگاه منفی نگریسته شده است. خانم‌ها مظلومانی به درازای تاریخ هستند و این مظلومیت به عرب اختصاص ندارد.

 

این مرجع تقلید اظهار کرد: اسلام این سد را در هم شکست و گفت میزان برتری، علم، تقوی و جهاد است و ارتباطی به زن یا مرد بودن ندارد.

 

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به چهره زن در ادبیات گفت: در اشعار فردوسی، مولوی و در نثر کلیله و دمنه و قابوس‌نامه به خانم‌ها با نظر منفی نگاه شده است و مطالبی بی‌اساس و خلاف نظر اسلام بیان گشته است.

 

وی با بیان این‌که «چهره زن در قرآن بسیار روشن است» افزود: در بررسی چهره زن در انقلاب باید کلمات امام راحل در مورد زنان و خدمات و تاثیر زنان در انقلاب را که بیشتر از مردان بوده است مد نظر قرار دهیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

  • آخرین اخبار
  • پر بازدیدترین اخبار

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به سایت فراپرس می باشد

پیام به مناسبت حضور پرشکوه مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری *** در جلسه هیات وزیران، عیدی کارمندان دولت تعیین شد *** دیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا *** ورزشگاه آزادی، یکی از ترسناک ترین ورزشگاه های جهان *** در سامانه ثبت نام کنید تا یارانه بگیرید